نكاتي كه هنگام خريد لوله مسی بايد به آن توجه كرد

لوله‌های مسی بخش مهمی از كولرگازي هستند و گاز اسپيلت از طريق لوله هاي مسی كولرگازي منتقل مي شود. و اين لوله ها وظيفه انتقال حرارت را در يونيت هاي كولرهاي گازي را نيز به عهده دارند كه در ماندگاري و عمر اسپيلت شما بسيار تاثيرگذار است. .

براي خريد لوله مسی بايد نكاتي را توجه داشته باشيد تا لوله اي با كيفيت و خوب خريداري كنيد و ما گروه بازرگاني ثقفي در اين مقاله نكات مهم در مورد خريد و نصب لوله مسی را به شما مي گوييم.

1. سلامت لوله ها بررسي كنيد

اگر به صورت حضوري خريد داريد اين امكان براي شما فراهم است تا سلامت لوله ها را بررسي كنيد چون ممكن است لوله ها هنگام جا به جايي ضربه ببيند و يا دچار آسيب شوند.

سطح لوله بايد يكنواخت بوده و هيچ گونه بلندي در آن نباشد.

2. تمييزي لوله ها را چك كنيد

سطح داخلی لوله ها باید کمترین چربی، گرد و غبار و براده را داشته باشد. در این صورت می توانید مطمئن باشید که انتقال سیال به راحتی در آن صورت می گیرد. سطح خارجی آن نیز باید بدون کوچک ترین خراشی باشد

3. لوله ها را با عايق بپوشانيد

لوله ها چه رو كار باشد و چه توي كار استفاده شوند بهتر است در هنگام لوله كشي لوله ها را با عايق بپوشانيد تا از وارد شدن ضربه يا نشستن گرد و غبار جلوگيري شود. با استفاده از عايق الاستومري ميتوان لوله ها را از آسيب حفظ كرد و طول عمر لوله را بيشتر كرد.

4. سايز و ضخامت لوله ها را در نظر بگيريد

براي استفاده از لوله مسي بايد به سايز و ضخامت آن توجه كرد تا در نصب ايجاد مشكل نكند.

5. انعطاف لوله هاي مسي را بررسي كنيد

در بازار مصرفی لوله‌های مسی وجود دارد که به میزان قابل توجهی خم می‌شوند و انعطاف زیادی دارند. اما شما باید در هنگام خرید و انتخاب لوله مسی به دقت بررسی  کنید که لوله مسی به چه حدی خم می‌شود. اگر لوله مسی به اندازه زیادی خم شود، می‌تواند باعث ترک یا شکستگی شود که می‌تواند باعث نشتي گردد.

همچنین اگر انعطاف لوله‌های مسی به حد مطلوب نباشند، در هنگام نصب و در مکان‌های که نیاز به خم شدن لوله مسی است، ممکن است که دچار مشکل و محدودیت ‌شوید.

6. قابليت جوشكاري

برای اتصال لوله مسی به یونیت ها و لوله های دیگر معمولا لوله ها را بازتر می کنند. در صورتی که مجبور بودید برای اتصال از جوشکاری استفاده کنید لوله باید قابلیت تعمیر و رسیدگی را با جوشکاری داشته باشد.

جوشکاری لوله مسی و اتصالات مسی
نحوه جوشكاري لوله مسي و اتصالات مسي

گروه بازرگاني ساتراپ ثقفي به عنوان یکی از توزيع كنندگان اصلي فعال كه داراي سه شعبه درسطح تهران مي باشد آماده اراِئه خدمات در زمینه فروش لوله مسی و لوازم تهویه مطبوع، به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن مي باشد. خرید لوله های مسي تان را با ما تجربه کنید.

كارشناس فروش مينا محمدي

09129687714

74463 داخلي402

ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.