لوله مسی

نمایش جدولی:
لوله مسی شاخه TPC، سایز ۱۰ میلی متر، ضخامت ۱٫۵ میلی متر

لوله های مسی با آلیاژ TPC که بصورت شاخه هستند، بدلیل هدایت الکتریکی بالا در مصارفی استفاده می شوند که نیاز به انتقال جریان الکتریسیته وجود دارد. از این نوع لوله ها در حال حاضر بیشتر در تولید کابل شو استفاده می شود.لوله های شاخه ی با آلیاژ TPC ، بدلیل نوع مصرف و همینطور آلیاژ؛ غالبا در حالت نرم و بالاترین سطح انعطاف پذیری تولید و به فروش می رسد. ..

نمایش 1 تا 24 از 192 (8 صفحه)

راهنمای خرید لوله مسی

یکی از کاربرد های فلز مس در صنایع استفاده از آن برای تولید لوله های مسی می باشد. لوله های مسی با توجه به جنسشان دارای سختی بالایی هستند ومقاومت زیادی نیز در برابر خوردگی دارند.

علاوه بر موارد اشاره شده لوله های مسی بهترین انتقال دهنده های اب هستند و برای استفاده در موارد مختلفی توسط  لحیم کاری، اتصالات شعله ور و اتصالات فشرده سازی؛ در صنایع ساختمانی و ساخت و ساز و سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا به کاربرده می شوند. تولید لوله های مسی به دو روش اکسترود و Direct tube با آلیاژهای مختلف به صورت کلاف و کویل و شاخه در سه گروه TPC-DLPو  DHP در سایزهای مختلفی صورت می گیرد. در ادامه به بررسی کاربرد ها و نحوه سنجش کیفیت و مزایای  لوله های مسی می پردازیم.


چگونه آلیاژ و کیفیت لوله مسی را بررسی کنیم؟

سیستم تضمین کیفیت راهی موثر برای سنجش کیفیت لوله های مسی تولیدشده و آلیاژهای آن است. واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه نشان میدهد که محصولات تولید شده طبق استانداردها و مقررات ملی و بین المللی تولید شده اند و به خوبی به نیاز های کیفی مشتریان پاسخ میدهد.

آزمایش لوله های مسی در تمام مراحل تولید: مواد خام و اولیه ورودی-مواد ریخته گری شده و محصولات نهایی به جهت صحت تولیدات انجام می شود که این ازمایشات عبارتند از :  آزمون جریان گردابی، آنالیزشیمیایی، کشش، سختی سنجی، متالوگرافی، کنترل ابعادی، خمکاری، انبساط و فشار هیدرواستاتیکی و پنوماتیکی.

  1. آزمون جریان گردابی (Eddy Current): با هدف عدم عبور محصول غیر یکنواخت و معیوب (لوله‏ های سوراخ دار و خراش دار) و حصول اطمینان صد درصدی از سالم بودن لوله ‏ها
  2. آنالیز شیمیایی (عنصری):  به منظور تعیین ترکیب شیمیایی بوسیله دستگاه کوانتومتر Belec 
  3.  آزمون  کشش: برای مشخص نمودن قابلیت ازدیاد طول و همچنین استحکام محصولات 
  4. آزمون سختی سنجی:  به منظور تعیین سختی محصولات
  5. آزمون متالوگرافی: بررسی متالوگرافی و تعیین اندازه ‏دانه توسط میکروسکوپ نوری
  6. کنترل ابعادی: اندازه‏گیری ابعادی (قطر و ضخامت) بوسیله میکرومتر و به منظور کنترل دقت ابعادی و مطابقت داشتن با تلرانس‏ های ذکر شده در استانداردها
  7. آزمون خم‏کاری (Bend): برای بررسی قابلیت خم‏کاری و بررسی برآوردن نیاز مشتری روی محصول (درصورت نیاز)
  8. آزمون انبساط (Expand): برای بررسی قابلیت منبسط شدن و بررسی برآوردن نیاز مشتری روی محصول (درصورت نیاز)
  9. آزمون فشار هیدرواستاتیکی و پنوماتیکی:  جهت بررسی فشارهای هیدرواستاتیکی و پنوماتیکی قابل تحمل لوله

  

در نظر داشته باشید که تمامی این آزمون ها طبق استانداردهای ملی و بین المللی انجام می شوند.


کاربرد لوله مسی در صنایع مختلف چیست؟

 

صنایع حرارتی و برودتی (تهویه مطبوع)

لوله های مسی به دلیل داشتن قابلیت انتقال دهندگی عالی ،  مقاومت در برابر خوردگی ، حداقل نشتی ماده مبرد درصنایع حرارتی و برودتی مانند : سردخانه-چیلر-یخچال وساختمان سازی که شامل تاسیسات تهویه مطبوع و گرمایشی است و توزیع گازهای سوختی در دو شاخه ساختمانی و غیر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

(ماده مبرد: ماده ای است که در فرآیند تبرید به جهت حرکت و کاهش دمای سطح مشخصی از یک فضا درون لوله های مسی جریان می یابد.)

 کولر گازی

لوله های مسی با خواص : خم کاری ، جوشکاری و فیتینگ آسان(خاصیت چکش خواری بالا که باعث اتصال و نصب اسان می شود ) و  انتقال دهنده های خوب حرارت،  در کولرهای گازی استفاده شده و باعث افزایش طول عمر دستگاه در دراز مدت می شود .کاربرد لوله های مسی در تولید کولرهای گازی، ایمنی مناسب و قيمت مناسب را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد.


توزیع آب خانگی

اهمیت انتقال اب اشامیدنی سالم و تمیز به صورت گرم و سرد به اماکن مسکونی امری انکار ناپذیر است که ویژگی ضد باکتریایی و مقاومت بالای لوله های مسی و عدم اکسید شدن ، امکان انجام این کار را با ايمني بالا  ممكن مي سازد. 


آبپاش های آتشنشانی

مقاوت حرارتی بالای لوله های مسی و عدم تحریک پذیری توسط آب  باعث شده تا از آنها در سیستم های آتشنشانی مسی که نسبت به دیگر سیستم ها قابل اعتماد تر است استفاده شود.


سیستم انتقال سوخت

لوله هاي مسي در مقابل حرارت مقاوم اند و به دلیل خم پذیری و قطر کم  جهت انتقال سوخت  استفاده می شوند.

نکته قابل توجه این است که لوله های مسی به علت انعطاف پذیری بالا  در مسیرهای طولاتی قابل نصب و استفاده هستند.


سیستم های گاز پزشکی غیر قابل اشتعال

همانطور که در موارد بالا اشاره شد(توزیع آب خانگی) خاصیت ضد باکتریایی فلز مس باعث انتقال گازهای بیمارستانی بدون تغییر ماهیت می شود.

  

انواع لوله مسی و کاربرد هر کدام

 

ویژگی ها

M

L

K

ضخامت

کم

متوسط

زیاد

کاربرد

آبرسانی منازل-سیستم های خلا

سیستم محافظت از حریق-HVAC-لوله کشی داخلی و خارجی ومناسب برای تعویض لوله های قدیمی

خطوط انتقال آب – نشت روغن-حفاظت در مقابل آتش سوزی –لوله کشی تجاری-سیستم های آبپاش-بیمارستانها

نحوه اتصال

لحیم کاری

جوشکاری-لحیم کاری و فشرده سازی

جوشکاری-فشرده سازی

بررسی قیمت

کم هزینه

متعادل

پرهزینه

توضیحات

کم قطر-به دلیل دارا بودن قطر کم و مقرون به صرفه بودن در آبرساني منازل استفاده می شوند.

دو نوع سخت و نرم دارد-رایج ترین نوع لوله مسی در مصرف است.

دارای مقاومت بالا-به صورت سخت تولید می شود-به دلیل مقاومت در برابر اکسیدشدن در دستگاه های اکسیژن ساز استفاده می شود -

 

لوله مسی نرم: لوله مسی نرم و قابل انعطاف است که در بخش اتصالات حرارتی-پمپ های حرارتی و سیستم های اسپیلت به عنوان خنک کننده به کار می رود.

لوله مسی سخت: لوله مسی هایی با قابلیت انعطاف پذیری کم که جهت اتصال آنها به اتصالات خارجی نياز داريم و برای بخش های قدرتی کاربردی می باشد.

 

شکل عرضه لوله های مسی


شاخه

لوله های مسی می به صورت شاخه های 6 متری تولید می شوند و باید توجه داشت که این شاخه ها قابل خم شدن نیستند و باید برای ایجاد خم یا برش از اتصالات مسی مثل تبدیل،یو،بوشن و ... استفاده نمود. لوله  مسی شاخه دارای نصب و استفاده آسان است و در صنایعی همچون: تهویه مطبوع-تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی و... بسته به استفاده مشتری،  کاربرد دارد.

 

کلاف

کلاف های مسی از مس نرم(آنیل شده )ساخته شده اند و مناسب برای کولرهای گازی، سیستم های تهویه و برودت هستند و به دلیل خم پذیری مناسب برای استفاده در  دستگاه های سرمایشی وگرمایی متناسب با نوع نیاز مشتری هستند.کلاف های مسی در متراژ های 5-30 و 50 متری تولید شده و به فروش می رسند.

 

کویل

کویل های مسی یا (LWC) بسیار برای انتقال حرارت مناسب اند و در صنایع حرارتی و برودتی و تهویه مطبوع بسته به نیاز مصرف کننده استفاده می شوند و عمومابسته بندی آنها روی قرقره های چوبی انجام می گیرد. 

تقسیم بندی لوله های مسی بنا به نیاز بازار

  

TPC

با هدایت الکتریکی فوق العاده بالایی که دارند در تولید انواع کابلشو استفاده می شوند.


DLP-DHP

علاوه بر هدایت الکتریکی بالا قابلیت جوشکاری مناسب این دسته از لوله های مسی باعث شده تا از آنها در تولید مبدل های حرارتی نیز استفاده شود.
( مبدل حرارتی:وظیفه انتقال حرارت بین دو سیال را بر عهده دارد. )

سوالات متداول لوله مسی

برندهای پیشنهادی در خرید محصولات مسی

مجموعه گروه تولیدی و بازرگانی ساتراپ ثقفی نمایندگی مستقیم محصولات باهنر و مهراصل در زمینه کالاهای مسی می باشد.

زمینه های فعالیت کالایی ساتراپ ثقفی

لوله مسی، مفتول مس، مفتول آلومینیوم، شمش-سیم و کابل، پایه و اتصالات، عایق

شرایط فروش مجموعه

بصورت نقدی

نحوه استعلام قیمت

خطوط مستقیم و 5 رقمی، سوشال مدیا(واتسپ، تلگرام و ...)، فکس، فروش آنلاین از طریق سایت

ارسال بار به شهرستان

با هماهنگی با مشتری ( باربری و یا دربستی )