لوله مسی کویل

نمایش جدولی:
نمایش 1 تا 24 از 58 (3 صفحه)

راهنمای خرید لوله مسی کویل 


از نمونه های عرضه لوله مسی برای استفاده در صنایع، لوله های مسی کویل می باشد. کلمه ی کویل یا کوئل یعنی (کالای) کلاف شده وحلقه ای شکل که به سبب خاصیت و استفاده آن بدین صورت تولید می شود و نام اختصاری لاتین آن LWCمی باشد. در این مقاله به بررسی مشخصا فنی،سایز و وزن،نحوه بسته بندی و کاربرد کویل های مسی می پردازیم. 


لوله مسی کویل یا کویل مسی چیست؟

لوله های مسی بدون درز که طبق استاندارد های تعیین شده تولید، روی هم بصورت نواری با میزان فشردگی و حجم یکسانی گرد شده اند و روی اجسام مناسب شده ای بنام پالت که جنس آن می تواند از چوب یا... باشد، طبق وزن و سایز در بازار مصرف کننده پس از گذراندن تست های استاندارد تولیدی لازم، عرضه می گردند. بسته بندی کویل های مسی روی قرقره های چوبی و پلاستیکی نیز صورت می پذیرد که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.


کاربردهای لوله مسی کویل 

لوله مسی کویل با توجه به کاربری به چهار نوع : شاخه ای، کلاف، کویل و مویی قسیم می شود. هر نوع از لوله مسی کویل نام برده شده در بخش های متفاوت صنعتی بکار برده می شود؛

مثلا : لوله مسی کویل شاخه ای: شاخه هایی از لوله های مسی که در ظاهری شبیه کویل در کنار هم قرار گرفته و همانطور که اشاره شد بدون درز و خوردگی و بسیار تمیز و مسطح بوده که در تاسیسات بیمارستان ها،صنایع پزشکی و تهویه مطبوع استفاده می شوند. 
لوله مسی (کویل) کلاف: این نمونه از لوله مسی کویل را بنام ولوله مسی کلاف می شناسند که باتوجه به توضیح مفصل ان در مقاله ای جداگانه؛ در صنایع خوروسازی، تاسیسات تهویه و ساخت چیلر و کولرهای گازی به علت نرم بودن آن، استفده می گردد. 


لوله مسی کویل: لوله های مسی که به متراژ های بالا روی قرقره دور هم پیچیده و تشیل کلافی بزرگ را داده اند را لوله مسی کویل می نامندو (معمولا) روی پالت قرار گرفته و در بسته بندی های مختلفی مبادله می شوند.  کویل های مسی برای سیستم های تهویه حرارتی و برودتی، خطوط گاز کشی و خطوط انتقال آب به سبب مقدار و انعطاف مناسبی که دارند بکار برده می شوند. 
لوله مسی (کویل) مویی: این لوله ها را که  با داشتن طول زیاد و سایز و ضخامت داخلی کم بنام لوله مسی مویی می شناسند، همانند مو در فضاهای سرد، انعطاف و خمیدگی لازم خود را حفظ کرده و بهترین گزینه برای کاربری در ورودی اوپراتورها و خروجی فیلتر ها می باشند. 


مشخصات فنی کویل مسی 

کویل های مسی طبق استانداردهای بین المللی سایز، قطر داخلی و خارجی، جنس آلیاژ، وزن و بسته بندی؛ از نظر فنی مورد بررسی خریداران قرار گرفته اند که در اینجا به ارائه نمونه جدول مشخصات فنی با زبان ساده بسنده می کنیم:
انواع بسته بندی لوله های مسی کویل 

کویل های مسی در زمان بسته بندی می توانند روی پالتهای چوبی و روی قرقره ،باوشش پلاستیک یا موقا روی لوله ها و بست دور تا دور عرضه شوند. 

(کویل های مسی دارای درپوش ابتدا و انتهایی بوده و در درون آنها گاز نیتروژن به جهت محافظت در جریان است.) 


انواع سایزها و وزن های لوله مسی کویل

 اندازه لوله های مسی از دو بخش اصلی سایز و ضخامت (قطر یا گوشت) تشکیل شده است که کویل های مسی سه مشخصه ی اصلی : سایز و گوشت و وزن هر پالت یا قرقره را در زمان خرید دارا می باشند که بسیار مهم اند و تعیین کننده قیمت نهایی کالا هستند. 

این جدول دارای سایز و ضخامت انواع لوله های مسی می باشد که اندازه کویل های مسی نیز جزوی از آن است: 
بعضا اندازه های دیگری از کویل ها مورد نیاز شما مشتریان عزیز است که جهت بررسی موجودی و خرید آن می توانید با مجموعه گروه تولید و بازرگانی ساتراپ ثقفی تماس بگیرید. 


وزن لوله های مسی کویل 

عرضه کویل های مسی طبق مشخصه ی وزن هریک از آنها قیمت گذاری و انجام می شود که وزن نهایی هر کویل مسی در زمان خرید و باسکول نمودن آن (وزن نمودن آن با باسکول های مناسب) مشخص می شود. 


مزایای لوله مسی کویل 

استفاده از کویل های مسی بسته به نیاز مشتریان دارای مزایای بسیار است که در لیست زیر به آن شاره شده: 

  • به صرفه بودن در تولید و استفاده از نظر قیمتی و مقداری
  • انعطاف پذیری و مقاومت بالا
  • حرارت رسانی قوی
  • اتلاف انرژی کم
  • سازگار با محیط زیست
  • ظاهری زیبا و شکیل


معایب لوله مسی کویل 

بسته به ساختارواستفاده لوله مسی کویل این کالا دارای معایبی است که در جدول ذیل مشاهده می کنیم:

  • جنس فلز مس که توسط بضی از مواد شیمیایی امکان خوردگی و خرابی آن وجود دارد.
  • قیمت بالای فلز مس که بطور کلی سبب افزایش قیمت این محصول نیز شده است.


قیمت و خرید لوله مسی کویل 

سایت بازارمس bazaremes.com امکان خرید آنلاین کویل های مسی را برای مشتریان عزیز بدین شکل فراهم آورده که در بخش محصولات شما می توانید لیست سایز های مختلف کویل های مسی را از برند صاحب نام "باهنر" مشاهده نموده و پس از انتخاب سایز مناسب با مجموعه ی ما تماس بگیرید. نحوه قیمت دهی به دوصورت شفاهی (تلفنی) و کتبی (پیش فاکتور) انجام می شود که بسته به نیاز شما مراجعه کننده عزیز خواهد بود. 

(دلیل تماس جهت قیمت دهی آنلاین برای محصول کویل مسی، نوسان قیمتی شدید فلزمس در بازار عرضه می باشد.)


معرفی سایت بازار مس 

فروش انواع لوله های مسی و اتصالات، عایق و پرایمر و تمامی مشتقات مرتبط با این بخش ها در قالب تامین کننده از برند های معتبر، به علاوه فروش مستقیم کالاهای سیم و کابل ثقفی در سایت بازار مس انجام می گردد همچنین شما مشتریان عزیز می توانید توسط راه های ارتباطی معرفی شده در این سایت برای تهیه ی مواد اولیه صنایع خود با کارشناسان ما مشاوره نموده و برای خرید اقدام نمایید. 


شماره تماس شرکت گروه تولید بازرگانی ساتراپ ثقفی :02174463000 

(به جهت اتصال به هریک از دپارتمان های مجموعه تلفن گویا شما عزیزان را راهنمایی خواهد کرد.) 

 

آدرس (شعبه مرکزی) : خ انقلاب- خ سدی شمالی- خ قائدی-خ گودرزی-نبش کوچه حاجی بابا شمیرانی فروشگاه مرکزی 

(برای اطلاع از شعبات سعدی و هدایت به صفحه ارتباط با ما مراجعه نمایید.)

سوالات متداول خرید لوله مسی کویل

برند های موجود کویل های مسی

شرکت باهنر

متراژ و وزن هر کویل چقدر است؟

طبق نیاز و سایز انتخابی مشخص می‌شود.

نحوه بسته بندی هر کویل مسی به چه شکلی است؟

طبق نیاز و امکان

قیمت کویل مسی چقدر است؟

بسته به قیمت لحظه ای فلز مس و با ارائه شفاهی و کتبی