مراحل توليد لوله مسی

لوله های مسی به طور گسترده ای در لوله کشی و سيستم هاي تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند. قوی ، بادوام و به طور طبیعی در برابر زنگ زدگی محافظت می شوند. اگرچه لوله های مسی بیش از نیم قرن است که وجود دارد ، اما بسیاری از مردم با نحوه ساخت آنها آشنا نیستند. در این مقاله ، ما قصد داریم روند تولید لوله های مسی را بررسی کنیم.

کوره ذوب مس - گروه بازرگانی ثقفی
کوره ذوب مس

ذوب مس خام

اولین مرحله در فرآیند تولید لوله های مسي شامل ذوب مس خام است. مس خام در داخل یک کوره بزرگ قرار می گیرد و در آنجا تا دمای بیش از 2400 درجه فارنهایت گرم می شود. با گرم شدن مس خام ، از حالت جامد به حالت مایع تبدیل می شود.

فرايند ذوب به شرکت های تولید کننده اجازه می دهد ناخالصی های موجود در مس خام را حذف کنند. تمام مس خام و فرآوری نشده حاوی مقادیری ناخالصی مانند نیکل و روی است. هنگام ذوب شدن ، این ناخالصی ها و سایر ناخالصی ها از مس جدا می شوند. سپس مس خالص منتقل شده و برای تولید لوله مورد استفاده قرار می گیرد.

تشكيل لوله ها

مرحله بعدی در فرایند تولید لوله های مسی تشکیل است. پس از ذوب ، مس خالص و همچنین تصفیه از طریق حذف ناخالصی ها ، به قالب ریخته گری لوله ای منتقل می شود. ریخته گری در اصل یک پوسته به شکل لوله است. کارگری مس مذاب را در ریخته گری می ریزد و پس از آن منتظر می ماند تا سرد شود.

مس مذاب البته با سرد شدن سفت می شود. در حالی که هنوز در حالت مایع است ، مس مذاب به طور مساوی در سراسر ریخته گری توزیع می شود. با سرد شدن ، ایجاد لوله ای به همان شکل و اندازه ریخته گری سخت می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، یک کارگر لوله مس تازه ایجاد شده را بیرون می آورد یا در غیر این صورت از ریخته گری خارج می کند.

اتمام لوله ها

آخرین مرحله در فرآیند تولید لوله های مسی شامل تغییر اندازه و تمیز کردن است. لوله مسی تازه ایجاد شده از طریق یک سری قالب ها تغذیه می شود که در آن به یک یا چند اندازه خاص بریده می شود. در مرحله بعد ، لوله مسی با استفاده از آب و یا حلال ها تمیز می شود.

در نتيجه لوله های مسی در سه مرحله اصلی تولید می شوند.

  • ابتدا مس خام در یک کوره بزرگ ذوب می شود.
  • بعد ، آن را در ریخته گری با شکل لوله ریخته می شود.
  • پس از برداشتن از ریخته گری ، مس بریده و تمیز می شود ، در این مرحله آماده حمل و فروش است.
لوله مسی شاخه ای - گروه یازرگانی ثقفی
لوله مسی شاخه ای

یکی از نکات مهم در مورد مس این است که می توان آن را به طور مداوم بازیافت کرد. مس قراضه را می توان ذوب و تصفیه کرد تا بارها و بارها و بارها لوله جدیدی ایجاد شود.

گروه بازرگاني ثقفي با ارائه بهترین تجهیزات تهویه مطبوع در خدمت شماست ، جهت استعلام و کسب اطلاعات با ما تماس حاصل فرماييد.

كارشناس فروش مينا محمدي

02174463داخلي 401-402

09129687714

ارتباط با ما:

ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

جهت مشاهده سایر اخبار و مقالات کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *